Rainbow Kladno

RB TEAM, s.r.o.

kancelář Eva a František Pařízkovi

autorizovaný distributor a servis

Home / Tipy a Rady / Ekologický a ekonomický úklid s Rainbow

Ekologický a ekonomický úklid s Rainbow

Při úklidu se snažíme myslet ekonomicky. Poměr ceny a výkonu nám podvědomě pomáhá najít nejlepšího pomocníka při úklidu či už v domácnosti nebo na pracovišti. No současný stav životního prostředí nás nutí myslet i na ekologické důsledky našich rozhodnutí. Nedostatečné informace o produktech šetrných k životnímu prostředí živí mýtus o jejich cenové náročnosti a dokážou odradit mnohých od jejich nákupu.

Bezsáčkové vysávání je beze sporu ekologičtější i ekonomičtější. Důkaz? Cena papírových sáčků vysavačů se pohybuje v rozmezí od 10 do 30 Kč za kus. Kvalitnější textilní sáčky můžou stát i 95 Kč za kus. Doporučena frekvence vysávání je jednou týdenně (pro alergiky až dvakrát týdenně). Sáček by se měl měnit po naplnění, což je při dané frekvenci přibližně jednou měsíčně.

Čistící systém Rainbow používá místo sáčků vodu. Průměrná cena vody v roce 2016 je 83 Kč za krychlový metr – 8,3 haléře za litr vody. Malá nádoba na vodu Rainbow, která je dostačující na úklid domácností, má objem 3,78 litru. Po každém úklidu se doporučuje použitou vodu vylít, nádobu vypláchnout a vysušit, aby se zabránilo vzniku pachů a choroboplodných zárodků.

Rainbow

Sáčkové vysavače

cena vysávání za měsíc (4-krát)

1,30 Kč

10 – 95 Kč

Bezsáčkové vysavače čelí kritice týkající se emisím při vysávaní. Tato kritika je však neopodstatněná, jelikož výzkumní tým z Queensland University of Technology dokázal, že i nejnovější sáčkové vysavače vypouští do ovzduší bakterie, prach a jiné alergeny. Navíc Rainbow díky využití technologie vysávání do vody zachytává částice, které by se u klasických vysavačů mohli dostat zpátky do místnosti. 

Používání vody při odstraňování nečistot, prachu a alergenů můžeme sledovat i v přírodě. Je to však nejen ekologické, ale taky ekonomické. Jednoduchá obsluha a použití čistícího systému Rainbow ušetří starosti s neustálým kupováním a výměnou sáčků. Odstraněním použité vody po každém vysávání se navíc zabraňuje vzniku choroboplodných zárodků, které se můžou množit v obsahu sáčků během jeho používání. Přesvědčte se o kvalitách čistícího systému Rainbow díky nezávaznému předvedení.

5 důvodů, proč používat Rainbow vysavače

V dnešní době je výběr správného vysavače klíčový pro udržení čistoty a zdravého prostředí ve vašem domě. Mezi širokou škálu dostupných možností vynikají Rainbow vysavače. Zde je pět důvodů, proč byste měli zvážit tento typ vysavače...

Více zde

Pozor na neautorizované prodejce

Nákup čisticích systémů Rainbow prostřednictvím autorizovaných prodejců má řadu výhod, které jinak nezískáte. Dočtěte se více o výhodách autorizovaného prodeje a nevýhodách nákupu od neautorizovaných prodejců.

Více zde

Ekologický a ekonomický úklid s Rainbow

Ekologické nemusí být nákladné. Zjistili jsme, kolik ušetříte s bezsáčkovým vysáváním.

Více zde
Top