Rainbow Kladno

RB TEAM, s.r.o.

kancelář Eva a František Pařízkovi

autorizovaný distributor a servis

Home / Historie Rainbow

Historie vysavače Rainbow

1929 

Začátek Rainbow...

Roku 1929 přišel s jedinečným nápadem John W. Newcomb. Za vývojem bezsáčkového vysavače stojí právě on. Vynalezl nedílnou součást přístroje, kterou nazval "separátor”. Základním úkolem "separátoru” bylo oddělovat prachové částice ze vzduchu bez pomoci sáčku. Tato myšlenka přilákala Leslieho H. Greena, který v tomto vynálezu viděl budoucnost. Oba se spojili a jejich cílem bylo sestrojit "Newcombův bezsáčkový vysavač”. Téhož roku L. H. Green založil firmu s názvem REXAIR. V tomto roce probíhala v USA hospodářská krize, které se ale L. H. Green nezalekl a jeho společnost zahájila výrobu a marketing REXAIR vysavače.

1936 

Inovace Rainbow...

O 7 let později se k REXAIRU přidal další člen. T. Russ Hill, který se inspiroval čistícími vozy v USA se dostavil s nápadem zakomponovat do separátoru i vodu, do které by se ukládaly veškeré nečistoty. Tento originální nápad udělal z vysavače jedinečný produkt. V návaznosti na vodu použil REXAIR trefný slogan - „Mokrý prach nelétá!" Ke konci třicátých let společnost REXAIR uvedla vysavač jako více než jenom prachový. REXAIR vysavače měli pohlcovat prach ze vzduchu a tím pádem umožnit lepší život alergikům a ostatním lidem náchylných na různé nemoce. Lékaři si brzy uvědomili, že došlo k opravdu významnému vynálezu.

1941

Období druhé světové války...

V době, kdy Spojené státy vstoupily do války, REXAIR byl zajištěnou a dobře prosperující firmou. Roku 1941 se REXAIR spojil s Martin Parry Corporation sídlící v Ohiu. Toto spojení znamenalo rozšíření výrobních možností. V průběhu války obě firmy vyjadřovali svojí podporu výrobou radarů, odpalovacích zařízení pro rakety a pancéřování pro stavbu lodí. V roce 1945 po konci války se REXAIR ocitl ve velmi dobré pozici pro rozvoj své společnosti. REXAIR mohl přivést svůj jedinečný výrobek na trh.

1948

Příležitost rozkvétá…

Prodej vysavačů probíhal v roce 1948 velmi dobře. Podíl na tomto rozmachu měl zajisté i kanadský mladík Kentucky J. V. Sanders - známý pod přezdívkou Sandy. Přišel s nápadem předvádění vysavačů REXAIR. Jeho cílem bylo se stát nejlepším prodejcem této společnosti. Jeho vytrvalý přístup umožnil společnosti REXAIR k prosperitě a ekonomické stabilitě. Sandy tímto zaujetím ukázal všem příležitost, kterou REXAIR dokáže poskytnout. O pět let později se mladý Kanaďan stal jedním z oblastních manažerů společnosti REXAIR.

1955

Narozeniny Rainbow…

V roce 1955 přišla společnost s výrazně vylepšeným přístrojem. Změna se týkala zejména vzhledu, ten doznal značných inovací. Proudnicový tvar a hlavně dvakrát výkonnější motor oproti jeho předchůdci. S novým vysavačem se dostavil i nový název - RAINBOW. Růst celé společnosti byl opravdu markantní. To bylo odrazem náročné práce, tvrdého usilí všech pracovníků, závazků obchodních a oblastních zástupců a vedení společnosti.

1959

REXAIR se připravuje na budoucnost…

V únoru roku 1959 se ve firemním časopise REXEVENTS objevila novinka. "Velký sen se stal pravdou”. Sanders přezdívaný Sandy dohromady se společníky koupili REXAIR. J. V. Sanders v této době řídil celou společnost. A právě on se jako první odhodlal zcela rozšířit RAINBOW příležitost. Prodejci se mohli stát svými pány a vlastníky svých živností. Obchodní zástupci, manažeři a také distributoři měli možnost mnohem více kontrolovat dosahování svých cílů, jako jsou např.: úspěchy, zabezpečení a finance.

1969

Závazek k pokračovaní rozvoje…

Roku 1969 REXAIR odtajnil nové výrobní středisko o rozloze 10,000 m2 v Michiganu. Chuť stále se zlepšovat a být jedničkou na trhu byla ve společnosti opravdu znát. Důkazem toho byla celá řada nových přístrojů. Za zmínku stojí elektrický kartáč k čištění koberců a textilních materiálů (POWER SNOOZE) a také zařízení, se kterým šlo snadně čistit koberce mokrou cestou (AQUAMATE). Nový typ vysavače RAINBOW D3 byl představen v roce 1980. Jednalo se o revoluční změnu za uplynulých 20 let. Součástí vysavače byl i chlazený motor, který byl schopný odsávat kapaliny.

1986

Cesta Rainbow kolem světa…

Po válce měla společnost REXAIR pobočky v Kanadě, Mexiku a na Kubě. Až do osmdesátých let 20. století byl takto malý počet zanedbatelný. V době, kdy se společnost začala rozvíjet a prodej odstartoval na plné obrátky vytvořil RAINBOW mezinárodní prodej. Byla vytvořena distribuční síť, ve které byl produkt RAINBOW představen tak, aby byl schopen splnit technické a specifické požadavky ve všech zemích světa. Roku 1986 představil REXAIR při příležitosti jubilea zcela nový RAINBOW - D4. Ten se stal výsledkem dlouhodobého výzkumu, který trval pět let. Dle slov J. V. Sanderse šlo o nejlepší čistící systém na celém světě.

2001

Postoj pro budoucí sílu…

V novém tisíciletí - roku 2002 převzal zodpovědnost vedení celé společnosti Paul Vidovich. Do této doby byl prezidentem a CEO společnosti REXAIR. V roce 2002 uplynul i jeden rok od uvedení nového typu - RAINBOW série e1. Vidovich odstartoval svoji kariéru roku 1971 a za tu dobu má na svém kontě nespočet úspěchů v oblasti obchodu přímého prodeje. Jeho vynikající schopnost vedení, odborné znalosti a samotné znalosti o REXAIRU dostaly tuto společnost na vynikající úroveň. Zároveň se REXAIR dostal k mnoha úspěchů jak v zámoří, tak v mezinárodním obchodě.

2004

Poslední vývoj skutečně revolučního produktu…

Roku 2004 přišel s významnou inovací ve výrobě RAINBOW. Po dlouhém vývoji a náročném výzkumu, který byl finančně velmi nákladný byl přestaven nový výrobek RAINBOW e2. Ten byl vybaven inovativním výkonem a jeho čistící schopnosti byly v této době nesrovnatelné v porovnání s ostatními čistícími zařízeními. V současné době je REXAIR Inc. daleko rozšířenější a silnější než v dřívějších dobách. V podmínkách, které jsou v této společnosti k dispozici je pozice REXAIRu velmi bezpečná. Stále se rozvíjející obchodní síť, skvělé výrobní zázemí, technologické centrum a pracovní tým je známkou dobře prosperující společnosti, která je známá po celém světě.

2007

Nová verze Rainbow, model série E2...

O tři roky později byl představen nový typ RAINBOW. Model série e2 ve druhé vylepšené verzi. Tento model obsahuje vylepšený a výrazně tišší elektromotor. Má schopnost, která zajišťuje vyšší průtok vzduchu. Tato skutečnost výrazně zvyšuje čistící výkon přístroje. Novinkou ale není jen nový typ RAINBOW. Vyvinuto bylo nové přídavné zařízení AQUAMATE III. Jedná se o jedinečný a univerzální výrobek, který je vhodný k čištění koberců a dalších textilních krytin. Dále je schopen čistit i dlažby, linolea a jiné pevné povrchy. Toto přídavné zařízení je možné využít na veškeré povrchy, které lze čistit pomocí vody. Součástí AQUAMATE III je přítomnost rotačního kartáče, který zvyšuje kvalitu úklidu na velmi vysokou úroveň. Společnost REXAIR Inc. stále pokračuje dále ve výzkumu a dalším vývoji nejintuitivnějšího čistícího systému pro domácnosti.

2020

Nová řada Rainbow, model série SRX...

Proč vysavač Rainbow SRX?

Existuje celá řada důvodů ke koupi univerzálního čistícího systému Rainbow. Podívejte se proč právě Rainbow.

Více zde

Jak funguje vysavač Rainbow SRX?

Unikátní systém bezsáčkového vysávání. Vodní filtrační systém, motor Hurricane. Jedinečná síla vysávání Rainbow.

Více zde

5 důvodů, proč používat Rainbow vysavače

V dnešní době je výběr správného vysavače klíčový pro udržení čistoty a zdravého prostředí ve vašem domě. Mezi širokou škálu dostupných možností vynikají Rainbow vysavače. Zde je pět důvodů, proč byste měli zvážit tento typ vysavače...

Více zde

Pozor na neautorizované prodejce

Nákup čisticích systémů Rainbow prostřednictvím autorizovaných prodejců má řadu výhod, které jinak nezískáte. Dočtěte se více o výhodách autorizovaného prodeje a nevýhodách nákupu od neautorizovaných prodejců.

Více zde

Ekologický a ekonomický úklid s Rainbow

Ekologické nemusí být nákladné. Zjistili jsme, kolik ušetříte s bezsáčkovým vysáváním.

Více zde
Top