Rainbow Kladno

RB TEAM, s.r.o.

kancelář Eva a František Pařízkovi

autorizovaný distributor a servis

Home / Tipy a Rady / Tipy a triky pro Rainbow

Tipy a triky pro Rainbow

Čištění polštářů, podušek, peřin a přikrývek

Věděli jste, že je možné čistit uvedené předměty za pomocí RAINBOW? U naší společnosti je možné zakoupit dostatečně velký polyetylénový pytel, do něhož lze umístit vaše lůžkoviny. Tento pytel lze nahradit jiným polyetylénovým pytlem jiných rozměrů, avšak doporučujeme, aby obsahoval nasávací otvor. Z výfukového otvoru RAINBOW odstraňte kryt a poté vložte nástavec - hubici na čalounění spolu s hadicí RAINBOW do nasávacího otvoru pytle. Dbejte na to, aby polyetylénový pytel byl umístěn okolo trubice a až pak zapněte RAINBOW a vysajte z pytle vzduch. Bez následného vypnutí umístěte hadici do výfukového otvoru RAINBOW a Vaše lůžkoviny budou díky tomu načechrané a plné čistého vzduchu ze systému RAINBOW.

Tip: Umístíte-li do nádoby s vodou dvě odměrky DEODORANTU, budou pak Vaše lůžkoviny příjemně vonět.

Vylepšete kvalitu vzduchu ve Vaší domácnosti

Vzduch vycházející z RAINBOW je optimálně zvlhčen a profiltrován vodou. Tento vzduch je možné obohatit použitím DEODORANTU nebo aromatizační vůně. Přidáte-li dvě víčka DEODORANTU do nádoby s vodou, nejenže osvěžíte vzduch, ale zároveň jej rychle zbavíte nežádoucích pachů z potravin, tabáku apod. Jestliže přidáte do nádoby s vodou pár kapek některé z RAINBOW vůní anebo aromaterapeutického přípravku, získáte v místnosti příjemně vonící vzduch.

Čištění s rozprašováním

Systém RAINBOW je možné používat společně s důmyslným RAINBOW rozprašovačem, jenž lze nasadit na koncovku první zahnuté trubice, kterou umístíte do výfukového otvoru RAINBOW, a pak jej zapnete. Tuto vlastnost systému RAINBOW ocení nejen Vaše domácí rostliny, ale zejména Vy samotní. Postřikem aerosolu na potahy čalouněného nábytku nebo záclony je zbavíte nepříjemných pachů a přitom je příjemně provoníte, což ocení zejména domácnosti s kuřáky.

RAINBOW vzduchová pumpa

Při použití systému RAINBOW obdobným způsobem jako při rozprašování, lze dosáhnout efektu vzduchové pumpy. Vložíte-li hadici RAINBOW do výfukového otvoru, získáte užitečného pomocníka při odstraňování prachu z některých nedostupných míst, při nafukování matrací, míčů apod.

Čištění domácích zvířat, rostlin, květin, oděvů, obrazů…

Systém RAINBOW je vybaven i dalšími velmi užitečnými nástavci. Hubici na čalounění lze použít například při čištění potahů nábytku a jiných citlivých textilních materiálů. Široké využití však nabízí zejména hubice na prach, která Vás zbaví prachu ze všech předmětů v domácnosti, což oceníte zejména při čištění knih, sošek, váz, osvětlovacích těles, stínidel lamp, ventilátorů a jiných spotřebičů. Touto hubicí můžete také šetrně zbavit přebytečných chlupů svou kočku či psa. Čištění velkolistých rostlin, které jsou náchylné na zachytávání prachu, bude vhodnější pro rostliny a příjemnější a rychlejší pro Vás. Toto jsou pouze některá využití těchto nástavců, přičemž jejich další použití v domácnosti je takřka neomezené.

Odstraňování právě vzniklých skvrn

Je vhodné připomenout, že systém RAINBOW umí odsávat veškeré neagresivní kapaliny, jako je voda, víno, omáčky, polévky, některé barvy apod. Pokud se Vám vylije například červené víno, ihned si připravte nádobu studené vody a hubici na čalounění, ze které odstraňte kartáčovací nástavec se štětinami. Poté za současného lití studené vody na skvrnu odsávejte přebytečnou tekutinu do předem vyprázdněné nádoby RAINBOW. Odsávání kapalin je v tomto případě tak silné, že se Vám většinou podaří odstranit skvrnu a vlhkost, aniž byste promáčeli koberec. Stejný postup použijte i v případě, že Vám koberec či jiný jakýkoli jiný povrch znečistí některé z Vašich domácích zvířátek. V takovém případě doporučujeme přidat do čisté vody jedno víčko DEODORANTU, jenž dokonale odstraní případný zápach.

Jak postupovat při prasklé vodovodní trubce ve Vaší domácnosti

Přihodí-li se Vám taková situace, nemusíte zoufat. Ze všeho nejdříve samozřejmě uzavřete přívod vody, vyprázdněte RAINBOW nádobu, poté použijte stejný nástavec jako při odstraňování skvrn a odsávejte vodu do nádoby RAINBOW. Jakmile hladina vody v nádobě RAINBOW dosáhne až k rotujícímu separátoru a slyšitelně poklesnou otáčky motoru, RAINBOW vypněte, nádobu vyprázdněte a postup opakujte dokud neodsajete veškerou vodu.

Tip: Odsávání neagresivních kapalin urychlíte použitím velké nádoby RAINBOW o obsahu 7,56 litru.

5 důvodů, proč používat Rainbow vysavače

V dnešní době je výběr správného vysavače klíčový pro udržení čistoty a zdravého prostředí ve vašem domě. Mezi širokou škálu dostupných možností vynikají Rainbow vysavače. Zde je pět důvodů, proč byste měli zvážit tento typ vysavače...

Více zde

Pozor na neautorizované prodejce

Nákup čisticích systémů Rainbow prostřednictvím autorizovaných prodejců má řadu výhod, které jinak nezískáte. Dočtěte se více o výhodách autorizovaného prodeje a nevýhodách nákupu od neautorizovaných prodejců.

Více zde

Ekologický a ekonomický úklid s Rainbow

Ekologické nemusí být nákladné. Zjistili jsme, kolik ušetříte s bezsáčkovým vysáváním.

Více zde
Top